Úvod
 Úvod  Značky  Obchodní podmínky  e-mail  Sledování objednávek
 
Rychlé vyhledávání
Katalog
Blu-ray/HD DVD
CD/SACD
Doplňky
DVD
Gramofony +
Kabely
Kazetové magnetofony
Konektory
Mediasystémy
   Mediaklienti
  Mediaservery
Nábytek
Receivery
Reproboxy
Sestavy
Sluchátka +
Systémy
Tunery
Zesilovače
Zobrazovače
Úvod : Katalog : Mediasystémy : Mediaklienti : Marantz :
Marantz NA8005 /B
[ zvětšit ]
(7 hodnocení)
Síťový přehrávač
Marantz NA8005 /B
Barva: černá, prodejní jednotka: ks
Vaše cena:  36.990,00
Uvedená cena zahrnuje DPH a zákonné poplatky.
Poštovné a balné v rámci ČR zdarma při nákupu nad 7.000,- CZK
[ výrobky Marantz v našem sortimentu ]
 

Obecný popis Specifikace Zalistované varianty
Dalším zástupcem mezi síťovými přehrávači tradiční HiFi značky, nehodlající hazardovat se svým jménem, je tento produkt firmy Marantz. Podrobili jsme jej poslechovému a funkčnímu testu a musíme konstatovat, že ve své cenové relaci se jedná o nadprůměrný přístroj, zvláště svými zvukovými vlastnostmi.

Ale popořadě; nejprve trochu o tom, co vlastně umí. V zásadě se nejedná o nic omračujícího, obdobné vlastnosti patří dnes již v podstatě ke standardu, byť v době, kdy byl tento přístroj koncipován a konstruován - ačkoliv je to nedávno - se jednalo o robustní a nezvyklou vybavenost.

Přístroj z datové sítě přes ethernet rozhraní (není opatřen wifi modulem) přehrává soubory, sdílené prostřednictvím DLNA protokolu ve formátech MP3, WMA, WAV, MPEG-4 AAC, FLAC, ALAC, FLAC HD 192kHz/24bit a WAV 192kHz/24bit. Důležitou schopností je přehrávání po sobě jdoucích souborů bez mezer, tzv. gapless, což stále ještě není úplnou samozřejmostí. Prostřednictvím Apple AirPlay technologie lze přehrávat hudební obsah rovněž z iPad, iPhone a podobných zařízení. Vestavěná softwarová podpora pro Spotify verze Connect umožňuje přímé přehrávání streamů této služby s ovládáním přes mobilní zařízení (telefon, tablet).

Další možnosti využití se otevírají díky USB rozhraním. Přední z nich je určeno pro přenosná zařízení typu mp3 přehrávače, USB flash či USB HDD a schopnostmi přehrávání je srovnatelné s výše zmíněnými souborovými typy při přehrávání po síti. Ještě více zajímavé je však zadní USB rozhraní typu B (tzv. kostka), které slouží pro připojení k počítači (notebooku) a následně se z celého přehrávače stane externí zvuková karta se špičkovými zvukovými vlastnostmi a schopností přehrávat rovněž formát DSD (přes PCM) v rozlišeních 2,8 i 5,6 MHz.

Díky optickému i koaxiálnímu digitálnímu vstupu lze tento přístroj rovněž využít jako skvělý D/A převodník (a de facto přepínač vstupů) pro jiná zařízení, například běžný DVD přehrávač nebo satelitní přijímač.

Přehrávač je osazen mimo jiné obvody technologie Marantz HDAM a HDAM-SA2, což znamená, že jeho zvukové parametry jsou parametricky plně srovnatelné s těmi lepšími modely přehrávačů CD, SACD téže značky. A skutečně, poslechová zkušenost ukazuje, že tento přístroj právem náleží mezi prémiovou řadu značky Marantz, protože v prvé řadě je charakterově pro značku natolik typický, že by jej bylo nejspíše možné identifikovat i při slepém testu (to jsme pravda nezkoušeli) a v neposlední řadě vykazuje všechny atributy vysoké zvukové třídy. Jinými slovy zvuk je detailní a vyvážený, prokreslený i dynamický s velmi dobrou mikrodynamikou a výborným prostorovým (fázovým) přednesem.

Pochopitelně že všechny tyto zvukové vlastnosti se projevují adekvátně ke kvalitě zdrojových souborů, tudíž vzestupně od mp3 přes Spotify a flac (wav) až k DSD. Toto konstatování je značně zjednodušeno, neboť ve skutečnosti hrají roli ještě mnohé a mnohé další faktory, nicméně o kvalitě samotného přístroje nelze pochybovat, neboť jednotlivé rozdíly a nuance zřetelně přenáší a reprodukuje.

Po subjektivní stránce není zvukový projev tohoto komponentu nijak podbízivý, líbivý či prvoplánově bombastický, ale ve shodě s nejlepšími Marantz tradicemi spíše uměřený, precizní a vyvážený, ovšem s jistou dávkou tzv. muzikálnosti, která jej vyvyšuje oproti mnohým jiným technokraticky nudným produktům dané kategorie.

Ovládání je soustředěno především na aplikace v mobilech či tabletech, přičemž kvalita aplikace pro Android i iOS je vyhovující s drobnými výhradami, ale vskutku drobnými. Spotify rovněž fungovalo korektně a adekvátně, s potřebou nastavení kvality v rámci ovládací aplikace a s podezřením, že přesto Spotify dynamicky mění kvalitu streamu v závislosti na vytíženosti serverů a kapacitě linek.

V testovací sestavě s koncovými bloky Devialet (konfigurace 400) a reprosoustavami Dynaudio C5 ve vyhrazeném, akusticky upraveném prostoru demonstroval tento přístroj své skutečně vysoké kvality jak ze zvukového, tak z funkčního hlediska a dle našeho názoru si tímto produktem nového HiFi značka Marantz jméno nejen nezkazí, ale dále utuží jeho renomé.

P.S.: Další až extrémní změny a ve většině případů vylepšení přinášely obměny propojovacích (včetně datových !!) a zejména napájecích (230V) kabelů, ale to by bylo na samostatný román...

TIP: Pokud jste nějakou informaci nenašli, objevili jste chybu, nebo se jen chcete na něco zeptat, napište nám na produkty@hificentrum.czvložit do vozíkuvložit do vozíku
ohodnotit toto zboží
 Perfektní
 Velmi dobré
 Nadprůměr
 Průměr
 Slušné
 


Nákupní vozík
[ prázdný ]
Hi-Fi kalendář
Únor 2020 next
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Novinky v sortimentu
Denon CEOL RCD-N9 /B
Pioneer BDP-180-K
Audioquest Cinnamon H ...
Marantz NA8005 /B AKC ...
Marantz NA8005 /SG
Marantz NA8005 /B
TLBB The Little Black ...
WWW počítadlo
Poslouchejte Radio Caroline on-line
Trocha klasického rocku ještě nikoho nezabila
 
Copyright © 2006-2020 Sunset Group s.r.o. | All rights reserved. Všechna práva vyhrazena | Pro správnou funkci stránek je zapotřebí mít povoleny cookies