Úvod
 Úvod  Značky  Obchodní podmínky  e-mail  Sledování objednávek
 
Rychlé vyhledávání
Katalog
Blu-ray/HD DVD
CD/SACD
Doplňky
DVD
Gramofony +
Kabely
Kazetové magnetofony
Konektory
Mediasystémy
   Mediaklienti
  Mediaservery
Nábytek
Receivery
Reproboxy
Sestavy
Sluchátka +
Systémy
Tunery
Zesilovače
Zobrazovače
Úvod : Katalog : Mediasystémy : Mediaklienti : Marantz :
Marantz NA8005 /B AKCE
[ zvětšit ]
(4 hodnocení)
Síťový přehrávač
Marantz NA8005 /B AKCE
Barva: černá, prodejní jednotka: ks
Obvyklá cena: 36.990,00 CZK
Vaše cena:  28.800,00
Ušetříte: 8.190,00 CZK
Uvedená cena zahrnuje DPH a zákonné poplatky.
Poštovné a balné v rámci ČR zdarma při nákupu nad 7.000,- CZK
[ výrobky Marantz v našem sortimentu ]
 

Obecný popis Specifikace
Speciální nabídka
Testovací kus | Tento kus je nabízen za výjimečnou zvýhodněnou cenu, neboť se jedná o vybalený a provozovaný (testovací) kus. Funkčně i esteticky je v naprostém pořádku, vyjma nevyhnutelných známek vybalení a použití (celková doba provozu max. cca 30 hodin). Plná záruka.

Dalším zástupcem mezi síťovými přehrávači tradiční HiFi značky, nehodlající hazardovat se svým jménem, je tento produkt firmy Marantz. Podrobili jsme jej poslechovému a funkčnímu testu a musíme konstatovat, že ve své cenové relaci se jedná o nadprůměrný přístroj, zvláště svými zvukovými vlastnostmi.

Ale popořadě; nejprve trochu o tom, co vlastně umí. V zásadě se nejedná o nic omračujícího, obdobné vlastnosti patří dnes již v podstatě ke standardu, byť v době, kdy byl tento přístroj koncipován a konstruován - ačkoliv je to nedávno - se jednalo o robustní a nezvyklou vybavenost.

Přístroj z datové sítě přes ethernet rozhraní (není opatřen wifi modulem) přehrává soubory, sdílené prostřednictvím DLNA protokolu ve formátech MP3, WMA, WAV, MPEG-4 AAC, FLAC, ALAC, FLAC HD 192kHz/24bit a WAV 192kHz/24bit. Důležitou schopností je přehrávání po sobě jdoucích souborů bez mezer, tzv. gapless, což stále ještě není úplnou samozřejmostí. Prostřednictvím Apple AirPlay technologie lze přehrávat hudební obsah rovněž z iPad, iPhone a podobných zařízení. Vestavěná softwarová podpora pro Spotify verze Connect umožňuje přímé přehrávání streamů této služby s ovládáním přes mobilní zařízení (telefon, tablet).

Další možnosti využití se otevírají díky USB rozhraním. Přední z nich je určeno pro přenosná zařízení typu mp3 přehrávače, USB flash či USB HDD a schopnostmi přehrávání je srovnatelné s výše zmíněnými souborovými typy při přehrávání po síti. Ještě více zajímavé je však zadní USB rozhraní typu B (tzv. kostka), které slouží pro připojení k počítači (notebooku) a následně se z celého přehrávače stane externí zvuková karta se špičkovými zvukovými vlastnostmi a schopností přehrávat rovněž formát DSD (přes PCM) v rozlišeních 2,8 i 5,6 MHz.

Díky optickému i koaxiálnímu digitálnímu vstupu lze tento přístroj rovněž využít jako skvělý D/A převodník (a de facto přepínač vstupů) pro jiná zařízení, například běžný DVD přehrávač nebo satelitní přijímač.

Přehrávač je osazen mimo jiné obvody technologie Marantz HDAM a HDAM-SA2, což znamená, že jeho zvukové parametry jsou parametricky plně srovnatelné s těmi lepšími modely přehrávačů CD, SACD téže značky. A skutečně, poslechová zkušenost ukazuje, že tento přístroj právem náleží mezi prémiovou řadu značky Marantz, protože v prvé řadě je charakterově pro značku natolik typický, že by jej bylo nejspíše možné identifikovat i při slepém testu (to jsme pravda nezkoušeli) a v neposlední řadě vykazuje všechny atributy vysoké zvukové třídy. Jinými slovy zvuk je detailní a vyvážený, prokreslený i dynamický s velmi dobrou mikrodynamikou a výborným prostorovým (fázovým) přednesem.

Pochopitelně že všechny tyto zvukové vlastnosti se projevují adekvátně ke kvalitě zdrojových souborů, tudíž vzestupně od mp3 přes Spotify a flac (wav) až k DSD. Toto konstatování je značně zjednodušeno, neboť ve skutečnosti hrají roli ještě mnohé a mnohé další faktory, nicméně o kvalitě samotného přístroje nelze pochybovat, neboť jednotlivé rozdíly a nuance zřetelně přenáší a reprodukuje.

Po subjektivní stránce není zvukový projev tohoto komponentu nijak podbízivý, líbivý či prvoplánově bombastický, ale ve shodě s nejlepšími Marantz tradicemi spíše uměřený, precizní a vyvážený, ovšem s jistou dávkou tzv. muzikálnosti, která jej vyvyšuje oproti mnohým jiným technokraticky nudným produktům dané kategorie.

Ovládání je soustředěno především na aplikace v mobilech či tabletech, přičemž kvalita aplikace pro Android i iOS je vyhovující s drobnými výhradami, ale vskutku drobnými. Spotify rovněž fungovalo korektně a adekvátně, s potřebou nastavení kvality v rámci ovládací aplikace a s podezřením, že přesto Spotify dynamicky mění kvalitu streamu v závislosti na vytíženosti serverů a kapacitě linek.

V testovací sestavě s koncovými bloky Devialet (konfigurace 400) a reprosoustavami Dynaudio C5 ve vyhrazeném, akusticky upraveném prostoru demonstroval tento přístroj své skutečně vysoké kvality jak ze zvukového, tak z funkčního hlediska a dle našeho názoru si tímto produktem nového HiFi značka Marantz jméno nejen nezkazí, ale dále utuží jeho renomé.

P.S.: Další až extrémní změny a ve většině případů vylepšení přinášely obměny propojovacích (včetně datových !!) a zejména napájecích (230V) kabelů, ale to by bylo na samostatný román...

TIP: Pokud jste nějakou informaci nenašli, objevili jste chybu, nebo se jen chcete na něco zeptat, napište nám na produkty@hificentrum.czvložit do vozíkuvložit do vozíku
ohodnotit toto zboží
 Perfektní
 Velmi dobré
 Nadprůměr
 Průměr
 Slušné
 


Nákupní vozík
[ prázdný ]
Hi-Fi kalendář
Únor 2020 next
Po Út St Čt So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
Novinky v sortimentu
Denon CEOL RCD-N9 /B
Pioneer BDP-180-K
Audioquest Cinnamon H ...
Marantz NA8005 /B AKC ...
Marantz NA8005 /SG
Marantz NA8005 /B
TLBB The Little Black ...
WWW počítadlo
Poslouchejte Radio Caroline on-line
Trocha klasického rocku ještě nikoho nezabila
 
Copyright © 2006-2020 Sunset Group s.r.o. | All rights reserved. Všechna práva vyhrazena | Pro správnou funkci stránek je zapotřebí mít povoleny cookies